Zawieszenie działalności miasteczka po 121 dniach.

Po 121 dniach ignorowania pracowników przez ministra Pana Michała Wosia 28.01.2022r. zawiesiliśmy akcję protestacyjną w formie miasteczka namiotowego pod Ministerstwem Sprawiedliwości. Po czterech miesiącach na mrozie, w deszczu, śniegu i wichurach my pracownicy wymiaru sprawiedliwości spotkaliśmy się z całkowitym ignorowaniem przez pana ministra. 
Walka o godne warunki pracy i płacy nie ustaje i nie ustanie!
Wczoraj decyzją organizacji związkowych protestujących w formule miasteczka rozbitego na pl. Na Rozdrożu w Warszawie, zawiesiliśmy jego działanie. Głównym i podstawowym powodem zawieszenia jest sytuacja związana z falą COVID-19. Narastająca liczba zachorowań i szybkość rozprzestrzeniania się wirusa nie pozostawiły złudzeń co do konieczności zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim mieszkańcom „Czerwonego Miasteczka”. Wielu z nas żeby tam dotrzeć przemierzała Polskę transportem publicznym, co oznacza wzrost ryzyka zachorowania. Ciągle także przychodzili do nas przechodnie – mieszkańcy Warszawy, ale i turyści, także i ci zagraniczni.
Dlaczego zawieszenie?
Odpowiedź jest prosta, bo nie poddajemy się w walce o godne warunki pracy i płacy!! Wszystkie nasze postulaty pozostają aktualne! Mało tego, uchylając rąbka tajemnicy już w lutym kolejne działanie w tym kierunku!! 😊
Także KOCHANI,
Pokazaliście determinację, pokazaliście szacunek do siebie i swojej pracy, pokazaliście że NAPRAWDĘ MACIE DOŚĆ!!!! Pokazaliście także, że nie poddacie się zarządzaniem poprzez zastraszanie – BRAWO!!!
Dość niskich płac, dość mobbingu, dość „nieporozumień” i dość kłamstw!
Zachęcamy więc was do dalszych protestów, bo choć formuła „Czerwonego Miasteczka” jest zawieszona, to protest trwa nadal i podejmujemy kolejne zaplanowane działania.
PODZIĘKOWANIA:
1. Dziękujemy WAM wszystkim drodzy pracownicy, za czynny udział w protestach, ale także każdemu kto choć nie mógł przyjechać do Warszawy, to dołożył swój grosik do tego, żeby mogło ono sprawnie funkcjonować. Każdemu z was z osobna ogromne uściski i podziękowania!!!
2. Dziękujemy sędziom, którzy nas wspierali i wspierają nadal, dziękujemy za wpłaty, za jedzenie, za śpiwory tak przydatne zimą. Jest tak wiele do zrobienia w organizacji sądów, że z pewnością należy podjąć współpracę w szerszym aspekcie. IUSTITIA Stowarzyszenie Sędziów PolskichIUSTITIA , Themis,
3. Dziękujemy także wszystkim posłom i senatorom, którzy wsparli nas w walce o godne warunki płacy i pracy, którzy zrozumieli i rozumieją, jak ważną rolę pełnią sprawne sądy i prokuratury – a bez nas, pracowników sądy i prokuratury nie istnieją. Podziękowania za dotychczasowe działania kierujemy do wszystkich posłów i senatorów partii będących w opozycji, do każdego z was z osobna – obserwowaliśmy bacznie i przestrzeń medialną i głosowanie nad 4 poprawką senacką do budżetu państwa.
4. Szczególne podziękowania kierujemy do posłów i senatorów, którzy wspomogli naszą walkę medialnie i poprzez swoją pracę na rzecz sprawnych sądów i godnych warunków płacy i pracy pracowników sądów i prokuratur przyczynili się do złożenia poprawek w budżecie: K. Śmiszek, T. Grodzki, M. Konieczny, A. Myrcha, K. Gasiuk – Pihowicz, M.Kamiński, M. Biejat, M. Zawisza, A. Pociej (Przewodniczący Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji). Krzysztof Śmiszek Arkadiusz Myrcha Tomasz Grodzki Senat Rzeczypospolitej Polskiej Kamila Gasiuk-Pihowicz Magdalena Biejat Marcelina ZawiszaMaciej Konieczny Adrian Zandberg Aleksander Pociej
Z Artur Dąbrowski
 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 + osiemnaście =