ZACZYNAMY KOŃCOWE ODLICZANIE!

 
Ja jestem gotowa i wiem, że Wy też! Ruszamy pełną parą na Warszawę pokazać wyraz sprzeciwu wobec planów rządu!
Szybkie wyjaśnienia w związku z wprowadzonym pewnymi informacjami zamieszaniem 😉 czyli skrót sytuacyjny prac nad budżetem…
Po przedstawieniu pierwszego projektu budżetu i wrzuceniu nas do zamrażarki odbyliśmy poważne rozmowy w KRS, wystosowaliśmy stanowiska do MS, do Premiera, KRS w rozmowach z MS wsparło stanowisko przedstawione przez Ad Rem. Następnie 5 lipca 2021r. rozpoczęliśmy protesty!!
Efekty: zmiany zaproponowane w projekcie budżetu – wyjęcie z zamrażarki i marne 4,4% przy czym zaznaczam, że są i złe wieści (już o tym pisałam) – podwyżki nie dla wszystkich lecz dla wybranych.
Na czym stoimy na dziś?
Projekt budżetu został przedłożony do konsultacji organizacjom związkowym. Obecnie trwają analizy – termin złożenia opinii to 3 września 2021r. Na dziś nie ma opinii co sprawdzicie na tej stronie:
Dodatkowo fakt, że przekazano PROJEKT 27 sierpnia 2021r. (zaledwie 3 dni temu) do RDS zauważycie tu:
Dopiero zatem we wrześniu odbędą się rozmowy i negocjacje strony rządowej z organizacjami związkowymi, w tym z naszym forum związków zawodowych w temacie wzrostu wynagrodzeń w budżetówce. A! ta suma co im wychodzi to te 4,4 i odmrożenie funduszu nagród i premii, a nie podstawa wskaźnikowa podwyżki dla wszystkich. Wierzcie, to totalna różnica… 😉
TYM SAMYM KOCHANI MUSIMY WALCZYĆ O TO, CO NASZE!!
I nie zapominajcie, że plany obejmują nierówny podział… wciąż możecie pokazać, że nie zgadzacie się na nierówne podziały, niskie wynagrodzenia (poniżej inflacji) i dołączyć do protestu 10 września 2021r. w Warszawie!!!
Ja jestem gotowa!
 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

5 + 7 =