O nas

Powstał w dniu 7 czerwca 2017r. kiedy to część wieloletnich działaczy związkowych doszła do przekonania, że dawne formuły związku nie sprawdzają się. Stagnacja, brak działań, brak chęci do reform i zmian, a przede wszystkim pozostawianie ludzi w potrzebie, to właśnie powody dla których powiedzieliśmy dość!

Dla nas Związek to WY – nasi członkowie, to wy jesteście jego głosem, sercem i siłą, to dla was podejmujemy działania i z myślą o was prowadzimy rozmowy, tworzymy strategie rozwoju, czy reform. Naszym znakiem szczególnym jest podejście do organizacji i jej celów przez pryzmat zarządzania. Każdy cel, który chcemy osiągnąć, jest poddawany szczegółowej analizie, dzięki której poprzez określenie ryzyk w jego realizacji, osiągamy skuteczne wyniki. Dotyczy to tak celów ogólnych, pojmowanych jako niezbędne zmiany w aspekcie powszechnym dla reprezentowanej grupy zawodowej, jak i celów szczegółowych, czyli tych bieżących problemów dnia codziennego.

Ważne i cenne jest także to, że idee związkowe są nam bliskie i chcemy je szerzyć wśród ludzi, bo jeśli idea przepadnie, a młodych następców nie będzie, to pracownicy pozostaną w jeszcze trudniejszej sytuacji niż są. Chcemy podnosić waszą świadomość, a także szkolić osoby reprezentujące was wobec pracodawców, tak aby byli skuteczni w działaniach i negocjacjach.

Przykładamy niezwykle dużą wagę do obszaru informacji i komunikacji, a także bezpośredniego wpływu na kierunki działań Związku przez każdego członka. Istotne jest dla nas, abyście świadomie podejmowali decyzję i uczestniczyli w rozmowach jako równi i silni partnerzy rozmów z pracodawcą. Wiele zależy od was samych, od poparcia takich działań poprzez przystąpienie do Związku.

Jak widzicie posiadamy jasno określone priorytety, o których dowiecie się ze Statutu. Jesteśmy skuteczni, o czym świadczą wszystkie nasze dotychczas podejmowane działania i sukcesy, tak duże, jak i małe w poszczególnych sądach. Zachęcamy do zapoznania się z nimi na stronie KNSZZ „Ad Rem” prowadzonej na Facebooku.

Zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w naszym życiu zawodowym przez wstępowanie w szeregi Naszego Związku, ze swojej strony obiecujemy nie pozostawić nikogo w problemach czy kłopotach – oczywiście, jeżeli będziemy o nich wiedzieć.