Wielkanoc – „Podwyżki” – Inflacja – Wojna

W imieniu całego KNSZZ „Ad Rem” życzymy Wam spokojnych i wesołych świąt. W dłuższej perspektywie zarówno sobie i Wam życzymy powrotu do spokojniejszych czasów, przynajmniej takich jak przed wybuchem pandemii i wojny w Ukrainie. Życzymy Wam również dobrych i godnych warunków pracy oraz rychłych podwyżek w nieco większej kwocie niż te, o których mowa poniżej.
Informujemy, że jeszcze w tym miesiącu powinny zostać Wam wypłacone podwyżki zaplanowane na rok budżetowy 2022, w kwocie 198 zł brutto na etat (kuratorom 203 zł), każdemu po równo. O tę kwotę powinny się zwiększyć Wasze wynagrodzenia zasadnicze. Następnie od powiększonego wynagrodzenia zasadniczego będą liczone wszystkie pochodne tego wynagrodzenia. Powinniście również otrzymać wyrównanie od 1 stycznia 2022 roku. Gdyby tak się nie stało, bądź były z tym jakiekolwiek problemy, bardzo prosimy o kontakt. Będziemy interweniować.
Powyższe kwoty podwyżek uważamy za w żadnym stopniu niewystarczające i urągające naszej godności. Ceny towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły o 9,2% w porównaniu z analogicznym miesiącem ubiegłego roku. Przypominamy, że w zeszłym roku nasze pensje były zamrożone. Planowane są kolejne podwyżki stóp procentowych. Ceny wynajmu i kupna mieszkań w Polsce rosną najszybciej w Europie. Nasze wynagrodzenia realnie tracą na wartości!
Trwamy cały czas w proteście! Mówimy głośno o naszej sytuacji! Nie przestajemy domagać się godnej płacy za naszą pracę!
Na zdjęciu piękny plakat z dzisiejszego śniadania sądowego w Krakowie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

jeden × jeden =