Kuratorzy w czasie zwiększonej liczby zachorowań

Dobry wieczór związkowcy!
Podobnie jak większość Polaków, jesteśmy zaniepokojeni wysoką liczbą wykrywanych zakażeń wirusem Sars-Cov-2, wzrostem zachorowań na Covid-19 i ogólną sytuacją epidemiczną w kraju.
Uważamy, że obecnie wykonywanie typowych, kuratorskich obowiązków w środowisku naszych podopiecznych, obarczone jest ryzykiem zakażenia dla wszystkich stron osobistego kontaktu.
Z tego powodu, sądzimy, iż uzasadnionym zdaje się powrót do, wprowadzanych wiosną tego roku, obostrzeń zapobiegawczo-sanitarnych w wykonywaniu naszej pracy.
Sytuacja, w której jakikolwiek pracownik w naszym kraju, ma wykonywać swoją pracę tak, jakby wirus Sars-Cov-2 nie mógł go zaatakować, nie powinna mieć miejsca w żadnym zakładzie pracy, a więc także w sądach powszechnych.
Chcemy was poinformować, iż wystąpiliśmy do Prezesów waszych sądów rejonowych z apelem, o przeanalizowanie sposobu wykonywania pracy przez kuratorów sądowych i wprowadzenie pewnych ograniczeń, mających na celu zabezpieczenie zdrowia waszego, jak i osób, z którymi w swej pracy się stykacie.
Życząc wszystkim zdrowia, zapraszamy do zapoznania się z naszym wystąpieniem, które skierowaliśmy do prezesów wszystkich sądów, w których działamy:
 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

16 − 2 =